O nas

 

logoradomki

 

 Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania "Razem dla Radomki" jest organizacją działająca od 2008 roku w ramach europejskiego programu LEADER - na rzecz rozwoju obszarów wiejskich sześciu gmin znajdujących się na południu województwa mazowieckiego: Jedlińsk, Przysucha, Przytyk, Wieniawa, Wolanów, Zakrzew.

 

 

mapka

 

 

Stowarzyszenie realizuje działania, które przyczyniają się do wzrostu atrakcyjności i rozwoju gospodarczego całego obszaru LGD poprzez aktywizację społeczeństwa i wykorzystanie unikalnych walorów przyrodniczych, kulturowych i historycznych obszaru.

Nawiązaliśmy współpracę z organizacjami pozarządowymi, instytucjami kultury, uczelniami wyższymi z Niemiec, Słowacji i Ukrainy, jak również z Lokalnymi Grupami Działania z innych województw. Zajmujemy się animowaniem i wpieraniem wydarzeń związanych z dziedzictwem kulturowym i historycznym (Ścięcie Śmierci, Rycerze Bogurodzicy) obszarów wiejskich LGD, organizacją imprez kulturalnych (Dni Kolbergowskie w Przysusze, Jarmark Ludowy), promocją atrakcji turystycznych obszaru (m.in. Rzeka Radomka, Domaniowskie Morze). Od trzech lat uczestniczymy jako wystawcy w Targach Turystyki Wiejskiej Agrotravel w Kielcach, a ponadto w Dożynkach Prezydenckich, wojewódzkich, powiatowych i gminnych oraz wielu innych inicjatywach zakładających promocję obszarów wiejskich na terenie całego kraju. Naszym zamiarem jest budowanie silnej marki produktów lokalnych, nie tylko w skali województwa mazowieckiego, ale również w perspektywie ogólnokrajowej. Dzięki staraniom LGD Razem dla Radomki" - "Papryka Przytycka" oraz "Salceson Wizytowy" uzyskały pozytywną opinię i zostały wpisane na Listę Produktów Tradycyjnych prowadzonych przez Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

 

Kontakt:
Lokalna Grupa Działania "Razem dla Radomki"
Ul. Wernera 9/11, 26-600 Radom
tel./fax. 48 38 58 996

Zachęcamy do odwiedzenia stron internetowych Stowarzyszenia Lokalna Grupa Działania "Razem dla Radomki" gdzie znajdą Państwo więcej informacji o nas.

www.razemdlaradomki.pl

www.wdolinieradomki.pl

www.innowacyjna-radomka.pl

 

 Ulotka dotycząca projektu:

 

 multicel3-1

 

multicel3-2

 

 

Zachęcamy do zapoznania się z naszym Biuletynem 

 

biuletyn

 

 

Centrum Aktywności Lokalnej

 

inkubator

 

Wydarzenia

No events

Partnerzy

 rdr
 jaksa
 dir
 korona

Kalendarium

May 2024
S M T W T F S
28 29 30 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31 1