Zachęcamy do lektury nowego Biuletynu Informacyjnego LGD ;"Razem dla Radomki"

Biuletyn LGD Razem dla Radomki

Serdecznie zapraszamy Państwa do lektury 61 numeru naszego Biuletynu Informacyjnego, w którym przedstawiamy najciekawsze inicjatywy realizowane przez nasze Stowarzyszenie, jak również wydarzenia i projekty realizowane przez naszych partnerów i instytucje z terenu gmin tworzących naszą Lokalną Grupę Działania.

Informator rozpoczynamy od zaproszenia na dwa wydarzenia: Rowerowy Zlot Gwieździsty w Domaniowie oraz Wieczór Sobótkowy „Wianki” odbywający się w Wieniawie - imprezy podczas której niebo rozświetli ogień sobótkowy, a rzeka Radomka zakwitnie od puszczanych wianków. Przedstawimy informacje o laureatach konkursu na aktywnych liderów obszarów wiejskich, którym wyróżnienia wręczyliśmy podczas Walnego Zebrania Członków Stowarzyszenia „Razem dla Radomki” w Cerekwi. W dalszej części przedstawimy artykuł z cyklu psychologii tłumu, oraz opracowanie o dworach i pałacach w regionie radomskim przygotowane przez Pana Marka Kowalika. Nie zabraknie relacji o Dniach Kolbergowskich, których 56 edycja zorganizowana została 7 czerwca, czy innych informacji, które znajdą Państwo w naszym wydawnictwie.

61 Biuletyn Informacyjny

LGD z nagrodą na Międzynarodowych Targach Turystyki Wiejskiej i Agroturystyki Agrotravel 2015 w Kielcach.

 Prezes LGD Cezary Adam Nowek z nagrodą za zajęcie 2 miejsca w konkursie na najciekawsze stoisko

Degustacje potraw regionalnych, warsztaty rękodzieła, ale również tańce, wspólna zabawa przy muzyce ludowej wykonywanej przez „wiejskich jazzmanów” i pamiątkowe zdjęcia z „słynnym” Chuckiem Norrisem” czekały na gości stoiska wystawienniczego LGD Razem dla Radomki podczas zakończonych w niedzielę Międzynarodowych Targów Turystyki Wiejskich i Agroturystyki Agrotravel w Kielcach. Warto odnotować, iż stoisko wystawiennicze naszego Stowarzyszenia oraz pozostałych wystawców Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego otrzymało 2 miejsce w konkursie na najciekawsze stoiska tegorocznej edycji imprezy.

Agrotravel - to impreza która na trwale wpisała się w kalendarz wydarzeń, w którym uczestniczy Stowarzyszenie „Razem dla Radomki”. Tegoroczna edycja była szóstą na której promowaliśmy dziedzictwo kulturalne, turystykę oraz przedsiębiorców z terenu naszych gmin. W tym roku nasza Lokalna Grupa Działania – pełniła również funkcję koordynującą na stosiku wystawienniczym Lokalnych Grup Działania Południowego Mazowsza, udostępnionym przez Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego. Oprócz naszego Stowarzyszenia podczas targów zaprezentowały się Lokalne Grupy Działania „Wspólny Trakt”, „Dziedzictwo i Rozwoj”, „Zapilicze” „Na Piaskowcu”, „Wszyscy Razem” „Puszcza Kozienicka” oraz zespoły śpiewacze i koła gospodyń wiejskich z ich terenu.

Doradztwo Prawne - godziny

Szanowni Państwo,

w dniach 20 i 27 maja 2014r doradztwo prawne odbywać się będzie w godzinach 12.00- 16.00.

Pozostałe terminy bez zmian.

Zapraszamy

Ekomuzeum - relacja

13 maja 2014 r. w MultiCelu odbyło się szkolenie „Ekomuzeum – żywa kolekcja naturalnego
i kulturowego dziedzictwa. Szkolenie prowadzone było przez Panią Barbarę Kazior, prezes Fundacji MiLA, trenerkę, moderatorkę, koordynatorkę programów i projektów. Otwartą na nowe pomysły. Wierzącą, że jednostki zmieniają świat, ale zmiana jest trwała jeśli jest wprowadzana we współpracy.

Read more ...

Szkolenia e-learningowe - przypominamy!

Szanowni Państwo,

przypominamy, że w dalszym ciągu można wziąć udział w szkoleniach e-learningowych z następujących tematów:

1.Tworzenie i działalność organizacji pozarządowej, podstawy prawne

Jest to szkolenie z podstaw prawnych tworzenia organizacji pozarządowych, udzielania praktycznych informacji z tej dziedziny - jak założyć organizacje pozarządową, jakie dokumenty są do tego potrzebne, gdzie ich szukać itd.

2.Warsztat pracy historyka – badacza historii lokalnej:

Jest to szkolenie na temat: co to jest historia lokalna ,czym ona jest dlaczego warto ją badać, gdzie jej szukać, jakie są źródła historyczne do poznania dziejów lokalnych itd.

Formularze rekrutacyjne znajdziecie Państwo pod poniższymi linkami:

http://www.elearning-szkolenia.eu/index.php/multicel/organizacje-pozarzadowe

http://www.elearning-szkolenia.eu/index.php/multicel/historia

Zapraszamy.

KONTAKT:

Multimedialne Centrum Edukacji Lokalnej

Szyce 65

32 – 085 Modlnica

Tel. 539 961 799

This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

Odkrywanie tajemnic okolicy-questing - relacja

Odkrywanie tajemnic okolicy – guesting” – pod taką nazwą odbyło się szkolenie w dniu 9 maja 2014r w Multimedialnym Centrum Edukacji Lokalnej w Szycach. Tajemnice okolicy odkrywali uczniowie szkół z Michałowic, Raciborowic, Modlnicy, a także osoby szczególnie zainteresowane tematem.

Read more ...

Aktualności - sprawy bieżące

Szanowni Państwo,

w dniu 2 maja 2014r Multimedialne Centrum Edukacji Lokalnej Stowarzyszenia Korona Północnego Krakowa będzie nieczynne.

Za utrudnienia przepraszamy.

Stowarzyszenie Korona Północnego Krakowa

Ekomuzeum - żywa kolekcja naturalnego i kulturowego dziedzictwa

Szanowni Państwo

zapraszamy do udziału w szkoleniu „Ekomuzeum – żywa kolekcja naturalnego i kulturowego dziedzictwa”.Szkolenie odbędzie się 13 maja 2014r w siedzibie MultiCelu w Szycach. Warunkiem udziału w szkoleniu jest poprawne wypełnienie formularza zgłoszeniowego i przesłanie go na adres This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it., lub dostarczenie go do siedziby Multimedialnego Centrum Edukacji Lokalnej.

Read more ...

Wydarzenia

No events

Partnerzy

 rdr
 jaksa
 dir
 korona

Kalendarium

May 2024
S M T W T F S
28 29 30 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31 1